Publiczne Przedszkole nr 2

w Kędzierzynie-Koźlu

logo bip

Z życia przedszkola

obrazek 1689

"Logopedyczne co nie co"

Po raz kolejny przedstawiam zdjęcia z zajęć logopedycznych.

Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w róznorodnych zabawach, które przyczyniają się do poprawy jakości ich mówienia.

Robią bardzo duże postępy, z czego bardzo się cieszę.


czytaj dalej...
obrazek 1684

Talenty plastyczne Kubusiów

Wielkim sukcesem zakończył się udział Kubusiów Puchatków w konkursie plastycznym "Jesień w moim mieście"! Nagrodę główną (ex aequo) przyznano Zuzi Lachowskiej, natomiast wyróżnienie otrzymał Michał Zborowski. Konkurs organizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie- Koźlu. W konkursie oceniono 78 prac plastycznych. Wielkie brawa!!!

Link do wyników konkursu: MBP-konkurs

 


czytaj dalej...
obrazek 1658

Logopedyczne zabawy

Od września w naszym przedszkolu prowadzone są zajęcia logopedyczne. Jak pewnie się domyślacie, to nie taka łatwa sprawa wykonać takie ćwiczenia. A ćwiczymy m.in.: prawidłowe połykanie, oddychanie (wdech nosem - wydech ustami), usprawniamy narzady artykulacyjne, słuch fonemowy, usprawniamy motorykę małą ręki, wykonujemy ćwiczenia lewopółkulowe, odnajdujemy cienie, wzbogacamy słownictwo i próbujemy…


czytaj dalej...
obrazek 1630

"Pasowanie na Przedszkolaka"

22 października w grupie "Krasnoludków" odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka". Podczas uroczystości dzieci mówiły wierszyki, śpiewały piosenki, tańczyły indywidualnie, w parach, w kole. Po złożonym przyrzeczeniu Pani Dyrektor pasowała każdego "Krasnoludka" na pełnoprawnego przedszkolaka. Był to dzień pełen wrażeń, radości, a wykonane zdjęcia będą miłą pamiatką tych chwil. Dużą…


czytaj dalej...
obrazek 1629

"Dzień Chłopaka w przedszkolu"

30 wrzesień  - to dzień szczególny dla wszystkich chłopców. Z tej okazji Panie razem z dziewczynkami przygotowały specjalne medale dla "super chłopaka". Były też drobne upominki, wspólne zabawy i mnóstwo życzeń.

 


czytaj dalej...
obrazek 1628

"Międzynarodowy Dzień Kropki"

15 września 2020r. - obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki połączony z Dniem Przedszkolaka. W każdej grupie przeprowadzone były zabawy z wykorzystaniem kropek: ruchowe, dydaktyczne, i manualne.


czytaj dalej...
zobacz wszystkie aktualności